Kapasite Geliştirme Eğitimleri Üçüncü Tur Programı Başladı!

Kamu – Sivil Toplum Projesi kapsamında 10 ilde düzenlenmesi planlanan 30 Kapasite Geliştirme Eğitiminin birinci ve ikinci tur programları tamamlandı.

Kamu – STK işbirliğinin güçlenmesi konusunda önemli bir adım olan kapasite geliştirme eğitimlerinin birinci tur programı “Sosyal Sektörde Nitelikli Hizmet Sunumu” ile “Savunuculuk ve İletişim” konularında gerçekleşti. 10 ilde düzenlenen eğitim 189 sivil toplum kuruluşundan gelen 267 STK temsilcisi ile 54 kamu personelinin katılımıyla tamamlandı.

Proje döngüsü yönetimi, gönüllü yönetimi ve topluluğun harekete geçirilmesi konularının yer aldığı ikinci tur eğitimler 10 pilot ilde 37 farklı ilden gelen, 191 STK ve 292 STK temsilcisi ile 59 kamu temsilcisinin katılımıyla gerçekleşti.

Kamu-STK İşbirliği Projesi kapsamında gerçekleştirilen Kapasite Geliştirme Eğitimlerinin 3. Tur programı 27 Mart 2019 tarihinde Ankara’da, AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı, Daire Başkan V. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sn. Nuray HATIRNAZ’ın açılış konuşmaları ile başladı. Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcısı Sn. Ahsen Arıöz ve Genel Müdür Yardımcısı Sn. Süreyye Erka’nın da katılım gösterdiği eğitimler stratejik planlama, iç yönetim, kaynakların harekete geçirilmesi ve bağış toplama, katılım ve dahil olma, yerel yönetimlerle işbirliği ve STK’lara ilişkin yasal bağlam konularında gerçekleşecek. 30 Kapasite Geliştirme Eğitimi Temmuz 2019’da tamamlanmış olacak.