Haritalama Çalışmaları Başlıyor!

Kamu – STK İşbirliği için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Kapasitesinin Güçlendirilmesi Teknik Yardım Projemizin en önemli faaliyetlerinden olan Haritalama Çalışmaları 10 hedef il ve 10 komşu ilde başlıyor! 

Pilot ve komşu illerde gerçekleştirilecek olan bu çalışmanın sonuçları; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sosyal alanlarda faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarını, görevlerini ve politika oluşturma kapasitelerini daha yakından tanımasını sağlayacaktır. Gerçekleştirilen çalışmaların sonuçları daha sonra proje kapsamında yapılacak eğitimlerin tasarlanmasında da önemli ölçüde etkili olacaktır.

Bu çalışma ve proje faaliyetleri sonucunda, ASPB’nin ve STK’ların karşılıklı politika oluşturma, yürütme, izleme ve değerlendirme kapsamında kapasitelerinin artırılması ve STK’lar arasında ve STK’lar ile ASPB ve diğer kurumlar arasında sosyal politika alanındaki işbirliğinin artırılması hedeflenmektedir.

Pilot İller: Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Trabzon

Komşu İller: Kayseri, Eskişehir, Konya, Malatya, Mardin, Artvin, Erzincan, Şanlıurfa, Hatay, Manisa 

Eğer yoksullar, çocuklar, kadınlar, engelliler, yaşlılar, Suriyeliler ve mülteciler, Romanlar, şehit yakınları ve gaziler ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının hizmet sunduğu diğer alanlarda çalışıyorsanız lütfen anketimize katılın!

Haritalama çalışması öncesinde aşağıdaki linkteki anketimize katılarak, kuruluşunuzla ilgili; faaliyet alanlarınız, projeleriniz, fiziksel şartlarınız gibi genel konularla ilgili bizleri bilgilendirin! Sizi daha yakından tanıyalım.

Ankete katılmak için tıklayınız!


Bizleri kuruluşunuzla ilgili bilgilendirdikten sonra illerinizde gerçekleştirilecek olan odak grup görüşmelerine ve birebir görüşmelere katılmak için lütfen haritalama çalışmamıza katılın.

İllerinize gelecek olan uzmanlarımızla detaylı görüşmeler gerçekleştirebilir, bulunduğunuz koşulları, başarılarınızı ve karşılaştığınız engellerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Haritalandırma çalışmasına katılmak için anketimizi doldururken lütfen haritalama çalışmasına katılmak istiyorum’u işaretleyiniz.