Projenin Amacı

Kamu-STK İşbirliği için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Kapasitesinin Güçlendirilmesi Teknik Yardım Projesi, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortak finansmanı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından uygulanmaktadır. Projenin Sözleşme Makamı T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Merkezi Finans ve İhale Birimi’dir (MFİB).

Projenin amacı, politika geliştirme ve karar alma sürecine daha aktif demokratik katılım yoluyla ve temel hakları ve diyalog kültürünü teşvik ederek sivil toplumun gelişiminin desteklenmesine katkıda bulunmaktır. Proje kapsamında genel olarak kamu ve STK’lar arasındaki özel olarak ise AÇSHB ile sosyal politika alanında faaliyet gösteren STK’lar arasındaki işbirliğini güçlendirmek amaçlanmaktadır.

Proje, Sivil Toplumun bir alt sektör olarak tanımlandığı Katılım Öncesi Mali Yardım Arası (IPA) kapsamında, “Demokrasi ve Yönetişim” sektörü kapsamında başlatılmıştır.

Proje 10 pilot il ve bu illere komşu illerde uygulanacaktır.

Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Bursa, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, İzmit, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Niğde, Osmaniye, Rize, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Yalova
.

Projenin Adı: Kamu-Sivil Toplum İşbirliği için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Kapasitesinin Güçlendirilmesi Teknik Yardım Projesi
Proje Kısa Adı: Kamu Sivil Toplum İşbirliği Projesi
Nihai Faydalanıcı: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Lider Kurum: Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı
Sözleşme Yöneticisi: Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi
Fon Sağlayıcı: Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti
Yüklenici Firma: WYG Türkiye
Proje Süresi: 14 Mayıs 2018 – 13 Mayıs 2020
Proje Bütçesi: 2.350,000 Avro